מועדון צלילה

טרק ים הוקמה כמועדון צלילה אכזיב בשנת 1977, מחלוצי ענף הצלילה בארץ, לזכרו של לוחם השייטת סרן עודד אמיר ז״ל בן קיבוץ גשר הזיו, שיצא לפעילות ימית בזמן מלחמת יום הכפורים וממנה לא שב. טרק ים ממוקמת במפרץ אכזיב, כ- 5 ק"מ מצפון לנהריה ומהווה מרכז תיירות ימי ונקודת מידע למטיילים בגליל המערבי.

יחודו של האזור הצפוני במים צלולים אשר אין דומה להם בים התיכון כולו ובשפע אתרי הצלילה. באזור אכזיב וראש הנקרה שפע מערות, קניונים, סלעים שבורים ומרוסקים היוצרים לנו נופים תת ימיים ייחודיים לאזורנו של הים התיכון.

אל אתרי הצלילה תצאו עם מדריכי מועדון "מצולות", אשר ממוקם במתחם טרק ים אכזיב, ומקיים את קורסי הצלילה באכזיב ובראש הנקרה. יחד, ריכזנו עבורכם מידע על אתרי הצלילה הסובבים אותנו:

ראש הנקרה: צלילה במערות ובנקרות. אתר יפיפה ומרשים המשלב צלילת מערות עם תופעה ייחודית של נקרות  פתוחות (עומק 8 מטר).

מערות אכזיב:  ריף יפה ומערה בגודל של כשני חדרים ממוצעים (עומק 6 מטר).

האנדרטה: כ- 200 מטר מצפון למועדון נמצא האתר הנפרש על כ – 450 מטרים (עומק  5 מטר).

קניון אכזיב: אתר הצלילה הטבעי היפה ביותר באגן המזרחי של הים התיכון: הקניון נמצא כקילומטר בודד מחופי אכזיב ואורכו כ- 6 ק"מ. ירידה על חבל העוגן לעומק של 12 מטר וגלישה לאורך קיר רחיפה עד עומק  28 מטר.

הגוררת איתנה: צלילה לגוררת איתנה אשר הוטבעה כ – 1.5 ק"מ מחופי אכזיב. הגוררת מונחת בעומק של 26 מטר ובשנים האחרונות החלה מתכסה בשפע צמחיה ומוקפת בחי תת ימי סביב לשלד הספינה.

ברוכים הבאים לעולם המים הצפוני!  

מועדון צלילה חופשית

קורס צלילה חופשית עושים עם מקצוענים בלבד! טרק ים אכזיב מזמינה אתכם לקורס מהנה ואתגרי של צלילה חופשית בים התיכון בשמורת אכזיב. בקורס תלמדו ותתרגלו איך לשהות במעמקים בעצירת נשימה בלבד, ע"י הסודות הפשוטים של נשימה ותנועת גוף יעילה. תגלו את עולם הדגים הקסום שמתחת למים, ותתחברו לשקט והרוגע התת ימי. והכל בבטיחות ואווירה נעימה.